12.03.2013. Predstavljen Kodeks za Marjan

Kodeks za Marjan u 25 točaka možete preuzeti na ovim linkovima:

Kodeks za Marjan

Kodeks za Marjan za popunjavanje

slika-marjana-2

Kodeksom za Marjan namjera nam je ukazati na probleme i predložiti rješenja problema, a kroz traženje rokova za provedbu može se saznati kolika je upućenost kandidata u problematiku i općenita ozbiljnost kandidata koji se natječu za obnašanje funkcije gradonačelnika. Za realizaciju večine zahtjeva iz Kodeksa nisu potrebna nikakva financijska sredstva, odnosno mogu se koristiti sredstva već predviđena proračunom za Park šumu Marjan.

Posebno napominjemo da zahtjevi iz Kodeksa nisu nekakve naše proizvoljne želje, nego su to zahtjevi koji se temelje na odredbama zakona i propisa koji se planirano  ne provode godinama. A za to su najviše krive institucije koje su zadužene za brigu o Marjanu.

Kodeksom se kandidatima nudi gotov program za najdragocjeniji prostor našeg grada.

Bilo bi lijepo i ohrabrujuće kada bi i drugi građani ili skupine građana na sličan način ponudili rješenja problema za one gradske probleme koji ih tište.

Vijesti na temu Kodeksa za Marjan:
Predstavljen Kodeks za Marjan – slijedi testiranje kandidata za poteštata
Društvo Marjan: Ako se političati slože s Kodeksom smatrat ćemo to predizbornim obećanjem
Ekolozi se ugledaju na Torcidu: Traži se kodeks za Marjan
Društvo Marjan sastavilo “Kodeks” namijenjen kandidatima za buduću gradsku upravu