07.11.2016. Održana konferencija za medije ispred redakcije Slobodne Dalmacije

Društvo Marjan održalo je 07.11.2016. godine u 11 sati konferenciju za medije ispred splitske redakcije Slobodne Dalmacije, na kojoj su se medijima obratili izvršna direktorica Udruge za prirodu, okoliš i održivi razvoj Sunce Gabrijela Medunić Orlić, splitska gradska vijećnica Maja Dvornik te predstavnici Društva Marjan Duška Boban i Srđan Marinić .

07-11-16-slika

Teme konferencije su problem ubrzanog sušenja šume u Park šumi Marjan, odnos Grada Splita prema tom problemu i općenito prema Park šumi Marjan, medijsko praćenje i izvještavanje splitske dnevne novine Slobodne Dalmacije o Park šumi Marjan, zaključci elaborata “Procjena stanja šume u Park šumi Marjan” izrađenog u okviru EU projekta “Odgovorno za prirodu” te prijedlozi budućih aktivnosti na saniranju stanja u Park šumi Marjan.
07-11-16-matreijal-za-novinare-1a 07-11-16-materijal-za-novinare-1b07-11-16-materijal-za-novinare

Izjave sudionika konferencije možete pročitati ovdje.

Materijale podijeljene novinarima možete pročitati ovdje.

Izjave možete poslušati ovdje.

Prikaz negativne medijske kampanje i neobjektivnog izvještavanja splitske dnevne novine Slobodna Dalmacija o problemu utvrđivanja vlasništva marjanske šume i problemu ubrzanog sušenja marjanskih borova, zbog čega je konferencija za medije održana ispred redakcije Slobodne Dalmacije, možete pogledati u nastavku:

25

Naslovi u Slobodnoj Dalmaciji povodom postupka DORH-a utvrđivanja vlasništva šume i šumskog zemljišta u Park šumi Marjan

262728

Medijska izvješća nakon održane konferencije za medije:

29

Primjer difamirajućeg teksta novinara Damira Šarca s iznošenjem neistina o Društvu Marjan

Članovi udruga: Borovi se suše jer se na Marjanu ne radi 46 godina

Društvo Marjan ispred Slobodne Dalmacije: U Splitu se događa ekološka katastrofa, a institucije šute

 

 

 

 

 

1 misao o “07.11.2016. Održana konferencija za medije ispred redakcije Slobodne Dalmacije

  1. Povratni ping: Medijska hajka protiv borova na Marjanu | Društvo Marjan

Komentari su zatvoreni.