14.02.2011. “Lavina se širi: kotar “Split 3″ za Društvo Marjan” – preneseno iz Slobodne Dalmacije

Kotar “Split 3” u potpunosti podržava zahtjeve Društva “Marjan” koje su predložili za izradu Prostornog plana područja posebnih obilježja za park-šumu Marjan. Svoju podršku zahtjevima ovog društva Kotar je uputio županijskom Zavodu za prostorno uređenje, koji izrađuje PPPO, a na znanje su svoje pismo potpore uputili i Gradskom upravnom odjelu za prostorno uređenje, kao i Društvu “Marjan”.

– Slažem se sa svakom od 17 točaka koje je predložilo Društvo “Marjan”, a ovim putem apelira na ostale kotareve, građane i stručnjake da se također uključe i daju svoju podršku i doprinos kako bismo dobili prostorni dokument koji će zaštiti park-šumu Marjan – kazao nam je Draško Bižaca, član Vijeća GK “Split 3”.

Bižaca je po struci urbanist, bio je direktor Zavoda za urbanizam i zaštitu okoliša, a s tog mjesta je u rujnu 1997. poslan naprasno u mirovinu, nakon čega je Zavod ukinut, a sprega urbanista, političara i investitora počela je neometano graditi od Pazdigrada i Žnjana sve do Marjana.

14.02.2011. Slobodna Dalmacija, piše: Sandi Vidulić