16.06.2011. Društvo arhitekata Splita (DAS) aktivno će se uključiti u rješavanje pitanja Park šume Marjan

Društvo Marjan 03.01.2011. godine uputilo je dopis DAS-u u kojem ih moli za mišljenje i stav o neodrživoj situaciji u Park šumi Marjan. Nedugo nakon toga uslijedila je ostavka dijela članova Predsjedništva, tako da je u travnju izabrano novo vodstvo ove splitske strukovne udruge. Društvo Marjan upoznalo je novi saziv Predsjedništva DAS-a sa sadržajem dopisa od 03.01.2011. uz molbu za sastanak u svezi s aktualnom situacijom u pogledu Park šume Marjan. Nakon sastanka uslijedio je odgovor kojeg donosimo u cijelosti.

Nadamo se da je ovo početak novog, drugačijeg i odgovornijeg ponašanja Društva arhitekata Splita u odnosu prema Marjanu, koje bi trebalo rezultirati poboljšanjem situacije i dugoročnoj zaštiti Park šume Marjan.