01.09.2020. Društvo Marjan i građani sami uredili plažu ispod Kašteleta

Nakon dva olujna juga u prosincu 2019. i travnju 2020. dio plaže ispod Kašteleta bio je devastiran utjecajem juga i mora.  S obzirom da se Splitska obala d.o.o., Javna ustanova za upravljanje PŠ Marjan i Upravni odjel za zaštitu okoliša, komunalne poslove, infrastrukturu i investicije Splitsko-dalmatinske županije nisu uspjeli ďogovoriti oko uređenja plaže ispod Kašteleta tako su Društvo Marjan i građani odlučili uzeti stvari u svoje ruke i uredili i očistili barem dio plaže.

Kako je dio plaže ispod Kašteleta izgledao prije uređenja i čišćenja i nakon, možete pogledati na priloženim fotografijama.

Nažalost dio plaže ostao je devastiran i neuređen, jer nije bilo dovoljno žala kojeg je odnijelo more.

Koristimo priliku da zamolimo posjetitelje plaže da ne bacaju opuške i drugo smeće, jer gotovo svakodnevno pokupimo na desetke opušaka i drugog smeća s uređenog dijela plaže. Čuvajte prirodu, more i plaže i ne ostavljajte ništa za sobom.