17.11.2010. Park šuma Marjan i ukidanje konzervatorske zaštite

Povodom redifiniranja granica obuhvata urbanističke zone B po kojoj podrućje Park šume Marjan više nije u zoni konzervatorske zaštite, Društvo Marjan zaprimilo je dopis od Ministarstva kulture Republike Hrvatske, Konzervatorskog odijela u Splitu upućeno gradu Splitu, Javnoj ustanovi za upravljanje Park šumom Marjan i Županiji Splitsko-dalmatinskoj. Dopisom se pojašnjava ova odluka i traži se hitna izrada PPPPO-a kao temeljnog dokumenta konačne i cijelovite zaštite Park šume Marjan od gradnje, a što je u skladu s dugogodišnjim zahtjevima Društva Marjan.

Vezano za ovu temu donosimo i link na tekst objavljen u tisku:
12.11.2010. Slobodna Dalmacija, piše: V. Matijanić: “Konzervatori više ne štite Marjan”