16.12.2014. Svečano obilježavanje 50 godina proglašenja Marjana zaštićenim dijelom prirode, bez Društva Marjan

Danas je svečanošću u Vili Dalmacija obilježeno 50 godina od proglašenja Marjana zaštićenim dijelom prirode u kategoriji park – šuma. Međutim, predstavnici Društva Marjan, inicijatora zaštite, nisu pozvani. Umjesto pozivanja Društva Marjan gradonačelnik Ivo Baldasar istakao je, kako je sam rekao:

“Najbolja je jedna simbioza koju smo postigli s Udrugom Merjan, koja će na kraju jednog dana kad uspijemo legalizirati, onda raditi prolaze, ceste, puteve i to je bio osnovni dogovor s vlasnicima terena i nekretnina na Marjanu”.

Dakle, na obilježavaju 50 godina zaštite Marjan gradonačelnik Grada Splita ističe povezanost s udrugom koja okuplja bespravne graditelje na Marjanu. Pametnome dosta!

Umjesto komentara pročitajte osvrt Udruge Sunce koja je pozvana na svečanost.

“Ko je jamio jamio” – Baldasar o Marjanu kao Rojs o privatizaciji

Rješenje o zaštiti od 16. prosinca 1964. godine